A Szegedi Focus Műhely 2003-ban indult útjára Benkő Imola Orsolya, a társulat jelenlegi művészeti vezetőjének irányításával. Korábbi előadásaikat Szeged mellett sikerrel mutatták be például a Kecskeméti Katona József Színház Üzemszínházában, a budapesti Szkéné Színházban, Pécsett, a Művészetek Völgyében, Szabadkán a Kosztolányi Dezső Színházban, a Függetlenek Éjszakája alkalmából Budapesten, és nemzetközi fesztiválokon is. A társulat „kutatószínház”, elkötelezetten keresi a színház legkülönbözőbb kifejezési lehetőségeit és kommunikációs csatornáit. Kutatásuk alapja a néző, akinek reakcióira, fizikai jelenlétére, értelmezésére, és befogadási stratégiáira számítanak előadásaik alatt.
A Szegedi Focus Műhely a játékosság és a formanyelvek kísérleteként, műfajokat összekötő, műfajokon áthajló alkotásokat hoz létre. A Happy Hour a koncert, az akcióművészet, a street art és a színház elemeit ötvöző vándorkoncert, mely Szeged mellett más városok kül- és beltéri helyszínein „vándorol” egy éven át, illetve nyári-őszi fesztiválokon is részt vesz. Színház és koncert, költészet és zene, vér és vágy, álom és valóság, szenvedély és béke határain lavíroz a különleges koncert. A cím pontosan jelzi, hogy a vándorkoncert fő célkitűzése egy boldog óra szerzése a hallgatóknak, nézőknek. A boldogság, mint összekötő vezérfonál jelenik meg a koncerten, ezen belül három fő témakört érint a koncert: a reményt, azaz reményt a boldogságra, a boldog életet, azaz a boldog élet utáni vágyat, és a boldogság egy különleges állapotát, amikor is megadatik, hogy tisztán lássunk. A látvány legalább annyira hangsúlyos a koncerten, mint a zene és a költészet. Parti Nagy Lajos, Varró Dániel, Fodor Ákos, Szilágyi Domokos, Pilinszky János, Radnóti Miklós, József Attila versei különleges látvány- és hangzóvilágként jelennek meg. A versek és prózarészletek nem a hagyományos módon, hanem sok esetben a humor forrásaként, és meghökkentő, groteszk elemekként jelennek meg, hol suttogva, hol beatboxként vagy dadaista hangköltészetként.
alkotók: Csorba Kata (ének), Seres István-Pipu (ének), Varga Norbert (ének, gitár), Préda-Kovács Zsolt (klarinét, szaxofon, ének), Tóth Bogi (zongora) zeneszerző: Préda-Kovács Zsolt, Focus Műhely, Tóth Bogi látványtervezés, fények: Szabó Gábor jelmez: Szántó Cecília koncert-koncepció: Benkő Imola Orsolya
www.focusmuhely.hu
Támogatók: MASZK Egyesület (Szeged), REÖK, OKM
Ekisfeszt Akadémia program!
|