A Fészek Színház 2000 óta működő, a dráma és pedagógia határait feszegető színházi társulás. Pedagógiai célunk a középiskolás korosztályt - a kamaszokat - színjátékkal, színművek színpadra állításával önmaguk minél teljesebb megismerésére ösztönözni, és a világ elfogadására serkentő módszerek segítségével, játékosan átvezetni a felnőtté válás időszakán. Színházunk - a diákszínjátszásból kinövő társulattal - a közösséget preferáló, a szavak erejével, a jelenkor problémáival, a valósággal foglalkozó, azt feldolgozó színpadi művek létrehozására létrejött együttes, melynek célja a színházi formanyelv megújítására tett kísérletek mellett az általunk megismert színházi hagyományok, élettapasztalatok, társművészetek vizsgálata, alkalmazása.
Drámatagozatos érettségiző fiatalok készülnek az életre, köztük a két főhős, Lola és Samu. Az ő történetük, együttlétük tizennyolc éve elevenedik meg a színen, két lehetséges variációban: Stellával, a gyermekükkel, és nélküle. Az egyik történetben Stella – születésével - elvette a hírnév közelségét filmrendezőnek készülő apjától és színésznőnek vágyó anyjától. A szülők tudat alatt gyermeküket hibáztatják saját sikertelen, álmaikhoz képest lecsúszott életükért. Apuci önsajnálatával, Anyuci önző mártírkodásával nyomorítja bele életüket és gyermeküket is a valóságba. A másik történetben Stella meg nem születésével elvette a hétköznapi boldogság lehetőségét a művész házaspártól. Az álmok megvalósulása itt sem sikerül tökéletesre, bár Samu filmrendező és Lola színésznő lett, de az óhajtott, mindent elsöprő siker nem jött össze. Valami hiányzik, és a házaspár a meg nem született gyermeket teszi felelőssé a sikertelenségért. A FÉM napjaink egyik legmeghatározóbb problémakörével foglalkozik: pénz, karrier, hírnév kontra párkapcsolat, család, gyerek. A felnőtté váló fiatalok álmaiból, az előttük álló életről való elképzeléseikből bontakozik ki a szomorú valóság: mivé válik két ember életközössége, ha nem jól választja meg céljait. Végigkövethetjük a téves életút választásának minden következményét, de a játék végén a két vesztes, és velük együtt a néző is fellélegezhet: a hibákat soha nem késő kijavítani és az újrakezdésre mindenkinek lehetősége van.
A darab az Új Színház „Kőfal-Pálya II." pályázatának nyertes drámája. Az előadás az Új Színházzal koprodukcióban készült, és 2009-ben elnyerte a Magyar Szín-Játékos Szövetség arany minősítését, valamint Paál István-diplomáját.
szereplők: Sütő András Miklós, Miklós Zsófia, Herczeg Anna, László Viktor, Danhauser Soma, Bűdi Annamária, Sipos Veronika Díszlet, jelmez: Jendrics Anikó Kellékes: Gallai Dávid Technikus: Cziczó Dániel Producer. Papp Balázs Rendezte: Cziczó Attila